Djali i muzikantit legjendar, Lionel Richie u arrestua në aeroportin anglez të Heathrowit, afër Londrës.

E gjithë kjo për shkak të kërcënimit të shpërthimit të një bombe dhe ofendimit të rojeve kufitare, raportojnë mediat amerikane.

Model 24-vjeçar thuhet se u nxor jashtë pasi u ndalua të hyjë në aeroplan nga ana e policisë britanike.

Një dëshmitar okular tha se Milesi ishte i zemëruar me largimin me dhunë nga terminali i pestë i aeroportit.

Ai pastaj filloi të bërtiste se kishte në dorë një bombë që do ta shpërthente nëse nuk e linin të hipte në aeroplan, shkruan në raportin policor.

Policia e arrestoi atë pasi filloi të ikte dhe dyshohet se goditi një roje të Heathrowit.

TMZ raporton se Miles u arrestua shkurtimisht nga policia kufitare dhe u lirua me një paralajmërim. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Never posted this

A post shared by Miles Richie (@milesrichie) on Jan 18, 2019 at 3:57am PST

View this post on Instagram

Never posted this

A post shared by Miles Richie (@milesrichie) on Nov 26, 2018 at 3:51pm PST

View this post on Instagram

🎃

A post shared by Miles Richie (@milesrichie) on Sep 28, 2018 at 6:26pm PDT

View this post on Instagram

Grimgrimma 🚬

A post shared by Miles Richie (@milesrichie) on Jul 29, 2018 at 2:13pm PDT