LAJMI I FUNDIT:

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën
Reklama

Grizzly është një lloj ariu kafe, dhe më së shpeshti gjendet në Amerikën e Veriut dhe në Euroazinë veriore. Mund të arrijë një gjatësi deri në 2.4 metra dhe një peshë deri në 400 kilogramë.

Pavarësisht përmasave mbresëlënëse, ajo është një kafshë shumë e shpejtë, e cila është edhe një notare e shkëlqyer. Këto karakteristika e bëjnë atë një grabitqar të rrezikshëm, por në natyrë gjërat nuk janë kurrë të thjeshta.


Ariu i thinjur mund të jetë një kafshë e egër e patrembur, por gjithmonë ka dikush më të fortë!

Kjo mund të dëshmohet nga vizitorët në Parkun Kombëtar Yellowstone, të cilët panë një ari të tmerruar të thinjur duke ikur nga një kafshë dukshëm më e rrezikshme.

Bo Wilden e postoi videon në Instagram me fjalët se njerëzit ishin “të mahnitur nga pamja”.

Në pak kohë, videoja u bë virale, me 60 mijë pëlqime dhe pyetja është, a mund ta merrni me mend se nga kush po ikën grizzly?

Nuk do të zbulojmë fundin, por shikoni videon dhe zbuloni se kush është “mbreti” i vërtetë mes kafshëve atje. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Torta e ditëlindjes së Biden u bë një hit – dhe sigurisht nxiti edhe reagime

Torta e ditëlindjes së Biden u bë një hit – dhe sigurisht nxiti edhe reagime

Interesante
Pamje horror - burri ndjeu se familja e tij po vëzhgohej nga dikush, më pas zbuloi përmes kamerave diçka që nuk do ta besonte kurrë

Pamje horror - burri ndjeu se familja e tij po vëzhgohej nga dikush, më pas zbuloi përmes kamerave diçka që nuk do ta besonte kurrë

Interesante
Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Fun
I kërkoi policisë që ta ndihmojnë t’i propozojë martesë partneres, i riu nga Wisconsin ia arriti qëllimit

I kërkoi policisë që ta ndihmojnë t’i propozojë martesë partneres, i riu nga Wisconsin ia arriti qëllimit

Fun
Nga dyqani në muze, në një lokal në SHBA shiten gjërat që humbin në aeroport

Nga dyqani në muze, në një lokal në SHBA shiten gjërat që humbin në aeroport

Interesante
Mjellma kaloi 10 minuta duke u shikuar në pasqyrë (Video)

Mjellma kaloi 10 minuta duke u shikuar në pasqyrë (Video)

Fun
Kalo në kategori