Kombëtarja e Kroacisë ka mposhtur me rezultat të thellë 3-0 Argjentinën.

Argjentina është nepërkëmbë nga Kroacia në ndeshjen e dytë të grupeve në Kupën e Botës “Rusia 2018”.

Golat në këtë fitore të thellë të kroatëve u shënuan nga Ante Rebic (53′), Luka Modric (80′) dhe Ivan Rakici (90+).

Shkëlqimi i Kroacisë e lë në hije dhe buzë eliminimit Argjentinën e Messit Shkëlqimi i Kroacisë e lë në hije dhe buzë eliminimit Argjentinën e Messit

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori Rakitic, i cili pas paraqitjes brilante u vlerësua me notë 9.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin e Argjentinës, Willy Caballero që u notua me 4.8. /Telegrafi/

Argjentinë:

Dështuan edhe Perez, Pavon e Dybala

Kroaci: 

Shkëlqyen edhe Modric, Vrsalkjo dhe Mandzukic