LAJMI I FUNDIT:

Ardhja e Mbappe dhe Endrick do t’ia ulë ndjeshëm minutat, dy klube spanjolle i afrohen Arda Gulerit

Ardhja e Mbappe dhe Endrick do t’ia ulë ndjeshëm minutat, dy klube spanjolle i afrohen Arda Gulerit

Ishte një fillim i vështirë i jetës në Real Madrid për Arda Guler, por në dy muajt e fundit, ai ka ardhur të tregojë vetëm fal paraqitjeve të mira.

Ai kishe disa paraqitje të shkëlqyera ku shënoi katër gola në tre ndeshjet e tij të fundit. Më parë, një huazim në verë ishte një mundësi reale, por tani duket gjithnjë e më pak e mundshme.


Nëse Guler do të largohej në formë huazimi, Real Betis dhe Sevilla janë dy nga klubet e interesuara për ta afruar turkun.

Megjithatë, vetë lojtari do të refuzojë çdo lëvizje gjatë verës, pasi ai dëshiron vetëm të qëndrojë në skuadrën e Carlo Ancelottit.

Mundësitë e Guler mund të kufizohen sezonin e ardhshëm me Kylian Mbappe dhe Endrick Felipe që të dy do të mbërrijnë në Real Madrid gjatë afatit kalimtar.

Xavit të 'mbajë shënime' pasi Arda Guler zbulon trajtimin që po i bën Ancelotti
Lexo po ashtu Xavit të 'mbajë shënime' pasi Arda Guler zbulon trajtimin që po i bën Ancelotti

Pavarësisht kësaj, ai do të luftojë për vendin e tij, pasi këtë e ka bërë në dy muajt e fundit. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Përfaqësueset
Kalo në kategori