LAJMI I FUNDIT:

Xavit të ‘mbajë shënime’ pasi Arda Guler zbulon trajtimin që po i bën Ancelotti

Xavit të ‘mbajë shënime’ pasi Arda Guler zbulon trajtimin që po i bën Ancelotti

Arda Guler ka shënuar gjashtë gola nga gjashtë goditjet e tij në portë për Real Madridin këtë sezon. Sensacioni turk ka luajtur 12 ndeshje për Madridin, por ka startuar në vetëm pesë prej tyre.

Guler, i cili ishte shumë afër nënshkrimit për Barcelonën verën e kaluar, luftoi me lëndime dhe nuk mundi të futej në skuadrën e mbushur me yje të Real Madridit. Por adoleshenti ka zbuluar se si trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti vazhdonte ta inkurajonte atë.

“Edhe kur nuk po luaja, ai (Ancelotti) gjithmonë komunikonte me mua. Ai më tha të bëja durim dhe të vazhdoja të punoja, se koha ime do të vinte. Këto fjalë më dhanë vërtet besim”, deklaroi Guler.


Zbulohet plani i Carlo Ancelottit për Arda Guler
Lexo po ashtu Zbulohet plani i Carlo Ancelottit për Arda Guler

“Jam i dashuruar me topin, më pëlqen të luaj futboll dhe falë Zotit po i shënoj këta gola”.

Tifozët në Reddit duan që Xavi të mësojë nga shembulli i Ancelottit në trajtimin e tij ndaj Vitor Roques.

Ja çfarë kanë thënë fansat – Ziki: “Xavi, mbaj shënime”, Hai: “Kurioz për të parë se çfarë do të ndodhë me Vitorin tani. Kudo që ai shkon vetëm shpresoj që ta trajtojnë më mirë, gjë që tani nuk është tamam një nivel i lartë për t’u vendosur”.

Roque ka shënuar vetëm dy gola këtë sezon për Barçën në 15 paraqitjet e tij. Por ai ka nisur vetëm dy ndeshje dhe ka luajtur 304 minuta. Guler ka luajtur 374 minuta dhe ka gjasa të nisë ndeshjen e radhës të Madridit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori