Arbëria bindëse në udhëtimin te Besa

(Foto: Facebook/KF Arbëria- Official)

Arbëria ka triumfuar me rezultat 3-1 si mysafir i Besës në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Tahir Vokshi” në Brestovik të Pejës.

Rezultati u zhbllokua në minutën e tetë të takimit, ndërsa golashënues ishte Marclei.

Mysafirët realizuan edhe një herë në pjesën e parë përmes Kreshnik Bahtirit (33’) për të shkuar në pushim me epërsi të dyfishtë.

Rezultatin përfundimtar e vendosi Almir Kryeziu (47’) porsa filloi pjesa e dytë.

Arbëria ka grumbulluar 25 pikë në 21 xhiro dhe qëndron në vend të gjashtë në tabelë.

Për Besën ishte humbja e 16-të sezonale dhe vetëm shtatë pikë të arkëtuara qëndron në fund të tabelës. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës