LAJMI I FUNDIT:

Arbër Zeneli gjen golin me Reims në Ligue 1

Arbër Zeneli gjen golin me Reims në Ligue 1

Sulmuesi i Kosovës, Arbër Zeneli ka shënuar gol në perballjen e sotme (e diel) që ekipi i tij, Reims po e luan ndaj Lorient.

Reklama

Reims është mysafir i Lorientit në ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të në Ligue 1, ndeshja e cila ka filluar nga ora 15:00.

Pjesa e parë e kësaj ndeshje ka përfunduar tashmë me rezultat të barabartë 1-1.

Megjithatë, e veçanta e gjithë kësaj është se sulmuesi i Kosovës, Arbër Zeneli, ka gjetur golin e parë pas rikthimit nga lëndimi që e mbajti gjatë jashtë fushave.

Zeneli ishte i saktë duke shënuar nga afërsia në minutën e 17-të për t’ia dhuruar ekipit të tij epërsinë prej 0-1.

Ylli i ‘Dardanëve’ përveç një goli ka edhe tri asistime në vetëm shtatë ndeshje këtë sezon në Ligue 1, pas rikthimit nga lëndimi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori