LAJMI I FUNDIT:

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Anësori i Slaven Belupos, Arbër Hoxha mund të jetë emri i parë i ri në Dinamo Zagreb këtë dimër, pasi sipas mediumit kroat Germanijak, vetëm detajet mes dy klubeve kanë mbetur të zgjidhen, ndërsa një emër tjetër që intrigon gjigantin e futbollit ballkanik është edhe ai i Almir Kryeziut të Ballkanit.

Ka gjithnjë e më shumë gjasa që Hoxha të jetë lojtar i Dinamos që në dimër, pasi të gjitha bisedimet dhe marrëveshjet po shkojnë në atë drejtim, ndërsa vetëm lojtari u ka thënë qartë drejtuesve të Slaven Belupos se e do kalimin në këtë klub.

Historia rreth Hoxhës po vazhdon prej disa javësh, me Slaven Belupon që fillimisht kërkonte 3 milionë euro për anësorin shqiptar, që ishte një shumë e madhe për Dinamon.

Thuhet se Dinamo do të ishte gati të paguante nga 800 mijë deri në 1 milionë euro, por me disa lojtarë të gjigantit kroatë që do të shkonin në Slaven si huazim.

Përveç Hoxhës, trajneri Sergej Jakirovic është i intriguar edhe nga anësori i Ballkanit, Almir Kreyziu, i cili bëri një lojë të shkëlqyer kundër Dinamos në Prishtinë ku skuadra jonë fitoi (2-0).

Dinamo Zagrebi e do vetëm Arbër Hoxhën, të gatshëm t'i paguajnë miliona euro Slaven Belupos
Lexo po ashtu Dinamo Zagrebi e do vetëm Arbër Hoxhën, të gatshëm t'i paguajnë miliona euro Slaven Belupos

Madje Kryeziu shënoi në këtë takim, që mbetet fitorja e vetme e Ballkanit në Ligën e Konferencës.

Megjithatë, Hoxha ka një avantazh, sepse ai luan në HNL, e njeh kampionatin, Dinamon dhe lojtarët të tjerë, ndërsa ka jetuar edhe në Zagreb kur luante në Lokomotivë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Kalo në kategori