LAJMI I FUNDIT:

Arabia Saudite e gatshme të transferojë disa yje të Barcelonës – po bisedojnë edhe për marrëveshje tjera sponsorizimi

Arabia Saudite e gatshme të transferojë disa yje të Barcelonës – po bisedojnë edhe për marrëveshje tjera sponsorizimi

Barcelona ka nevojë të madhe për një injeksion parash në llogaritë e tyre bankare, dhe ndoshta më e mundshme për ta siguruar atë është Arabia Saudite. Shteti i financuar nga nafta po kërkon të bëjë biznes në një sërë frontesh me gjigantët katalanas.

Lidhjet pothuajse të vazhdueshme me lojtarët e tyre bazohen në interesin e sauditëve për të zgjedhur disa prej yjeve të tyre, megjithëse asnjë nga lojtarët e Barcelonës nuk ka treguar ende ndonjë prirje për ta bërë këtë lëvizje.

Mund të jetë një nga opsionet e vetme të daljes për Ansu Fatin ose Clement Lenglet, por sauditët kanë pyetur gjithashtu për çmimet e Andreas Christensen, Ronald Araujo dhe Jules Kounde. Edhe Raphinha është një tjetër emër që tërheq markën saudite.

Gjashtë yjet e Barcelonës që po kërkohen me ngulm nga klubet arabe
Lexo po ashtu Gjashtë yjet e Barcelonës që po kërkohen me ngulm nga klubet arabe

Sipas gazetës Sport, Arabia Saudite gjithashtu ka bërë të ditur se do të ishte e interesuar për një marrëveshje me klubin për një shkëmbim të talentëve të futbollit, megjithëse nuk jepen detaje të tjera.

Shteti saudit është gjithashtu i interesuar në marrëveshjet e sponsorizimit dhe mund të jetë që ata të kërkojnë të investojnë në Barca Vision, pasi Blaugranët përpiqen të gjejnë një zëvendësues për 100 milionë eurot e Liberos që duhet të paguhet këtë verë.

I pari mund t’i referohet praktikave të stërvitjes, ose ndoshta një marrëveshjeje për huazimin e lojtarëve midis Lindjes së Mesme dhe Barcelonës.

Më parë Arabia Saudite ka paguar për të dërguar lojtarë në skuadrat spanjolle. Në vitin 2018, nëntë lojtarë sauditë u dërguan në ekipe të Segunda Division dhe në ekipet e fundit të La Ligës në formë huazimi, për të ndihmuar zhvillimin e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori