Menjëherë pas ndeshjes më të rëndësishme të vitit për Kosovën, ajo ndaj Anglisë në udhëtim, do të mund ta ndiqni emisionin special Dueli Sportiv në RTV Dukagjini.

Reklama

I ftuar në këtë emision do të jetë ish-portieri i Kosovës, Kushtrim Mushica, ndërsa paneli kompletohet me gazetarët që mbulojnë vazhdimisht zhvillimet te Përfaqësuesja e Kosovës, Arbnora Ademaj, Leart Hoxha, Emanuell Syla dhe Drilon Sylejmani.

Do të diskutohet rreth të gjitha zhvillimeve të fundit te Kosova, ku së fundmi është raportuar edhe nga mediat prestigjioze sidomos ato britanike.

Nikoqirë të emisionit do të jenë Dukagjin Rudari dhe Erza Brahushi, ndërsa emisioni fillon në ora 22:45.