LAJMI I FUNDIT:

Anelka: Mendoj se Mbappe do të luajë për Real Madridin vitin e ardhshëm

Anelka: Mendoj se Mbappe do të luajë për Real Madridin vitin e ardhshëm

Ish-sulmuesi i Real Madridit, Nicolas Anelka ka shprehur besimin e tij se Kylian Mbappe do të largohet nga Paris Saint-Germain në verë për t’iu bashkuar Los Blancos.

Kontrata e Mbappes me PSG-në është e vlefshme deri në qershor, por të dyja palët nuk kanë arritur marrëveshje për të vazhduar dhe francezi pritet të bëhet lojtar i lirë në korrik.

Ndërkohë, Real Madrid do të përballet me skuadrën e tij në fazën e 1/16-tës në Ligën e Kampionëve.

Mbappe thyen heshtjen dhe flet për të ardhmen e tij: Fillimisht dua ta mposhtë Realin në Ligën e Kampionëve
Lexo po ashtu Mbappe thyen heshtjen dhe flet për të ardhmen e tij: Fillimisht dua ta mposhtë Realin në Ligën e Kampionëve

“Do të jetë një lojë speciale. Të gjithë thonë se ai do të shkojë në Real Madrid. Dhe a do të dojë ai të bëjë një ndryshim për të treguar saktësisht se mund të luajë në Real Madrid?”, ka thënë fillimisht tha Anelka për Marca.

“Është e mundur që ai dëshiron të fitojë për të lënë PSG-në me stil përpara se të shkojë në Madrid, por e vërteta është se unë nuk e di se çfarë po ndodh në kokën e tij”.

Carvajal: Mbappe është shumë i mirë dhe mund të veshë fanellën e Real Madridit në të ardhmen
Lexo po ashtu Carvajal: Mbappe është shumë i mirë dhe mund të veshë fanellën e Real Madridit në të ardhmen

“Ajo që mund të them është se në përgjithësi kur një lojtar dëshiron të largohet si transferim i lirë… Nëse ai do të donte të qëndronte, mendoj se do të kishte nënshkruar një rinovim kontrate më herët”.

“Unë mendoj se ai do të jetë në Real Madrid vitin e ardhshëm”, përfundoi ish-sulmuesi i njohur francez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Përfaqësueset
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Përfaqësueset
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori