LAJMI I FUNDIT:

Andy Carroll shënoi dy gola të jashtëzakonshëm brenda dy minutave, por të dy iu anulohen për pozitë jashtë loje

Andy Carroll shënoi dy gola të jashtëzakonshëm brenda dy minutave, por të dy iu anulohen për pozitë jashtë loje

Sulmuesi anglez i Reading, Andy Carroll shënoi dy nga golat më të mirë të karrierës së tij të martën mbrëma, por që të dy iu anuluan për pozicion jashtë loje në hapësirën e dy minutave.

Reklama

Reading u mposht në shtëpi me rezultat të thellë 7-0 nga Fulhami në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Championship.

Golat në këtë përballje për klubin londinez u shënuan nga Harry Wilson (13’, 60’), Aleksandr Mitrovic (45+, 89’), Kenny Tete (68’), Neeskens Kebano (70’) dhe Abdul-Nasir Adarabioyo (75’).

Megjithatë, vendasit ishin të pafat me anulimin e dy golave dhe të dy ishin të jashtëzakonshëm dhe të shënuar nga sulmuesi anglez, Andy Caroll.

Reading kaloi fillimisht në epërsi me golin e Wilson dhe Carroll mendoi se kishte barazuar 1-1 për ‘Royals’ me një goditje spektakolare me biçikletë.

Megjithatë, goli i tij i jashtëzakonshëm u anulua me shpejtësi nga gjyqtari anësor, me ri-përsëritjet që treguan se sulmuesi ishte disa metra jashtë loje.

Vetëm një minutë më vonë, Carroll pranoi një top me gjoks jashtë zonës së 16-metërshit përpara se të gjuante një goditje të pabesueshme në këndin e sipërm.

Por për zhgënjimin e tij, flamuri i linjës u ngrit për herë të dytë. Carroll ishte kthyer nga një pozicion jashtë loje përpara se të merrte topin.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq për ish-reprezentuesin anglez dhe Reading, Fulham do të dyfishonte epërsinë e tyre përpara pushimit, ndërsa në pjesën e dytë londinezët shënuan edhe pesë gola tjerë për t’i shkaktuar një humbje të hidhur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Dy gjigantët italianë vihen pas Edon Zhegrovës, garë e nxehtë na pret në verë

Dy gjigantët italianë vihen pas Edon Zhegrovës, garë e nxehtë na pret në verë

Serie A
Penalltitë vendimtare, Sevilla për herë të shtatë fituese e Ligës së Evropës

Penalltitë vendimtare, Sevilla për herë të shtatë fituese e Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Kalo në kategori