Ana de Armas do të paraqitet në filmin e 25-të me radhë për James Bondin, ku do ta interpretojë të dashurën e Daniel Craig.

Fansat e filmit e kanë lavdëruar dukjen e saj dhe konsiderojnë se do të jetë një shtesë e rëndësishme për filmin e ri.

Craig dhe Ana janë shoqëruar edhe në të kaluarën, gjegjësisht në vendxhirimet e filmit “Knives Out”, prandaj që bashkëpunimin nuk e kanë të panjohur.

Të gjitha lajmet nga James Bond Të gjitha lajmet nga James Bond

Për paraqitjen e saj në filmin “Blade Runner 2049”, 30-vjeçarja e ka fituar çmimin Saturn për aktoren më të mirë në rol dytësor, ndërsa ka realizuar role të mira edhe në filmat “War Dogs” dhe “Knock Knock”.

(Foto: Slaven Vlasic/Getty Images for Metro Goldwyn Mayer Pictures/Guliver)

Krahas saj, në filmin e ri do të paraqiten edhe karkatere të reja, si Billy Magnussen, David Dencik e Lashana Lynch. /Telegrafi/