LAJMI I FUNDIT:

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Joseph Nonge Boende do ta mbajë gjatë lojën me Napolin, një ndeshje ku ai është turpëruar nga trajneri i tij Massimiliano Allegri.

Mesfushori i talentuar belg u fut në lojë në minutën e 76-të në vend të Fabio Mirettit, por ndeshja me Napolin nuk ishte më e mira për të.


18-vjeçari shkaktoi penallti duke ndërhyrë në Victor Osimhen dhe me atë penallti Napoli fitoi ndeshjen.

Gabimi i Nonges nuk i ka pëlqyer aspak trajnerit italian Allegri i cili vendosi ta turpërojë atë përkundër se ishte minuta e 90-të.

Allegri e largoi nga loja mesfushorin e talentuar belg dhe në vend të tij e futi mbrojtësin Danilo.

Trajneri italian ka marrë kritika të mëdha nga tifozët për gjestin e bërë ndaj mesfushorit, ku shumica mendojnë se nuk është dashur të largonte nga loja për ta demotivuar për të ardhmen.

Megjithatë reagimi i mesfushorit ka ardhur menjëherë në llogarinë e tij në Instagram duke pranuar gabimin dhe duke kërkuar falje.

“Kam bërë një gabim. Marr përgjegjësinë e plotë, ju kërkoj falje shokëve të skuadrës dhe tifozëve. Faleminderit për mbështetjen tuaj, kohë për të rivendosur dhe për të qëndruar të fokusuar në fund të sezonit”, ka shkruar Nonge. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Serie A
Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Liga e Kampionëve
Mbrëmje e madhe e

Mbrëmje e madhe e "Profi Box Gala": Uldedaj dhe Beljo në ring

Boks
Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Premier League
A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Ndërkombëtare
Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

La Liga
Kalo në kategori