Alisson Becker u kujdes që ta përfshijë gruan dhe fëmijën e tij në festën e Liverpoolit pas triumfit në Ligën e Kampionëve, duke i telefonuar nga fusha me medaljen në gojë.

Redsat e mposhtën Tottenham Hotspurin në finalen e Madridit, ndërsa portieri brazilian ishte lojtari i ndeshjes falë pritjeve të tij.

Dhe pasi iu bashkua bashkëlojtarëve në skenë për të marrë medaljen e fituesve dhe e ngriti trofeun, ai i bërë një video-telefonatë gruas shtatzënë dhe ia tregoi botës familjen e tij.

Të gjitha lajmet nga Alisson Becker Të gjitha lajmet nga Alisson Becker

Alisson (Foto: Matthias Hangst/Getty Images/Guliver)

Gruaja e tij, Natalia Loewe, nuk udhëtoi në Madrid, sepse është në muajt e fundit të shtatzënisë.

Çifti kanë një vajzë të lindur në vitin 2017 dhe tash janë në pritje të fëmijës së dytë. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Gerando o nosso presente de Deus 💙

A post shared by Natália Loewe Becker (@natalialbecker) on May 28, 2019 at 6:28am PDT