Trent Alexander-Arnold i Liverpoolit mund të shkruajë histori nëse starton në finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Tottenham Hotspurit më 1 qershor.

Mbrojtësi 20-vjeçar ka qenë fantastik për The Reds në këtë sezon, ku ka bërë 16 asistime në të gjitha garat nga krahu i djathtë, përfshirë këtu edhe rivënien e çmendur këndore në gjysmëfinale kundër Barcelonës.

Trent Alexander-Arnold mund të shkruajë histori nëse starton ndaj Spursave në finalen e Madridit, duke u bërë lojtari më i ri që starton në dy finale radhazi, ku këtë gjë e kishte bërë vetëm ish-trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, kur ishte pjesë e Milanit në vitet 1993/94 dhe 1994/95.

Italiani ishte 22-vjeçar kur startojë në finalen e dytë të rossonerëve në Ligën e Kampionëve në vitin 1995, kur kuqezinjtë do të takohen me Ajaxin.

Mane paralajmëron Tottenhamin para finales së Ligës së Kampionëve Mane paralajmëron Tottenhamin para finales së Ligës së Kampionëve

Ndryshe, reprezentuesi anglez nuk i mbush 21 vite deri më 7 tetor, kështu që nëse starton në finalen ndaj Tottenhamit, do të shkruajë historinë si lojtari më i ri që ka luajtur në dy finale radhazi. /Telegrafi/