LAJMI I FUNDIT:

Alexander-Arnold kritikohet ashpër pasi refuzoi ta këndojë himnin kombëtar para ndeshjes së Anglisë me Hungarinë

Alexander-Arnold kritikohet ashpër pasi refuzoi ta këndojë himnin kombëtar para ndeshjes së Anglisë me Hungarinë

Mbrojtësi i Liverpoolit, Trent Alexander-Arnold është kritikuar për mos këndimin e himnit kombëtar para ndeshjes së Anglisë kundër Hungarisë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Anglia u mposht në ndeshjen e parë të Grupit 3 të Ligës A të Ligës së Kombeve nga Hungaria me rezultat 1-0.

Megjithatë, ‘problemet’ për ekipin e Gareth Southgate nuk mbarojnë me kaq, pasi ato kanë kaluar edhe jashtë fushe.

Anglia e nis tmerrshëm Ligën e Kombeve, mposhtet nga Hungaria
Lexo po ashtu Anglia e nis tmerrshëm Ligën e Kombeve, mposhtet nga Hungaria

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold ka përfunduar si cak i ‘sulmeve’ apo kritikave nga tifozët e “Tre Luanëve”.

23-vjeçari filloi ndeshjen si titullar në Puskas Arena në Budapest, duke u rreshtuar si një mbrojtës i krahut të djathtë.

Por, ai pati polemika para ndeshjes për mos këndimin e “God Save The Queen”, i cili është himni kombëtar i Anglisë.

Të gjithë lojtarët u panë duke kënduar himnin, por Alexander-Arnold qëndroi aty i palëkundur dhe kjo bëri që të shpërthejnë fansat në rrjetet sociale. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori