Alex Rodriguez mund të ketë humbur Jennifer Lopez, por ai ende ka sensin e tij të humorit.

Derisa po mbulonte “American League Division Series”, ish-ylli i MLB, 46-vjeç, bëri shaka për statusin e tij pasi u nda nga Lopez, 52-vjeçe, në fillim të këtij muaji.

E gjitha filloi kur transmetimi i drejtpërdrejtë i FOX Sports filloi të tregonte pamjet e lojtarëve nga Tampa Bay Rays.

“Nuk është hera e parë që njerëzit kanë ngrënë kokoshka në mes të lojës”, tha Kevin Burkhardt, pasi pamjet e Cameron Diaz duke ushqyer me kokoshka Rodriguez gjatë Super Bowl 2010 u shfaqën në ekran.

Ndërkohë A-Rod, i cili pati një lidhje me Diaz nga viti 2010 deri në 2011-ën, ia ktheu me humor.

Të gjitha lajmet nga Jennifer Lopez Të gjitha lajmet nga Jennifer Lopez

“KB, kjo është ndoshta arsyeja pse jam beqar”, tha Rodriguez.

Alex Rodriguez dhe Jennifer Lopez (Foto: Getty Images)

Momenti bëri që prezantuesit të shpërthenin në të qeshura dhe videoja po bën xhiron e rrjeteve sociale.

Kujtojmë që Alex u nda nga J.Lo gjatë këtij viti, gjersa kjo e fundit po shijon një lidhje të re me Ben Affleck.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck (Foto: Getty Images)

Ata tashmë po planifikojnë për një martesë që pritet të ndodhë së shpejti. /Telegrafi/