LAJMI I FUNDIT:

Alec Baldwin pranon se ishte gati të hiqte dorë nga karriera e tij në Hollywood pas të shtënave fatale në xhirimet e “Rust”

Alec Baldwin pranon se ishte gati të hiqte dorë nga karriera e tij në Hollywood pas të shtënave fatale në xhirimet e “Rust”

Alec Baldwin ka pranuar se donte të largohej nga qendra e vëmendjes pasi qëlloi aksidentalisht për vdekje Halyna Hutchins në xhirimet e filmit “Rust”.

Kineastja 42-vjeçare vdiq në vitin 2021, pasi një armë që mbante Alec u shkrep aksidentalisht në drejtim të saj.

Alec ishte akuzuar për dy akuza për vrasje të pavullnetshme në lidhje me vdekjen, por akuzat që atëherë janë hequr.


Foto: Getty Images

Pas incidentit tragjik, Alec bëri një rrëfim për gruan e tij Hilaria Baldwin teksa reflektonte për karrierën e tij në Hollywood.

“Nuk dua ta bëj më këtë për të jetuar. Nuk dua. Nuk dua të jem person publik”, i tha ai.

Në një intervistë për The Times, aktori 65-vjeçar pranoi se ende po lufton të pajtohet me të shtënat fatale.

Të gjitha lajmet nga Alec Baldwin
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Alec Baldwin

Pavarësisht karrierës së tij të gjatë dhe arritjeve të jetës së tij, Alec beson se është vdekja e Halynas për të cilën do të mbahet mend.

Ylli i “Still Alice” tha se gruaja e tij e ka ndihmuar atë të mbijetojë gjatë 18 muajve të fundit pasi ai u përball me akuza penale dhe e vlerësoi atë për “marrjen e kontrollit të jetës së tij”.

Foto: Getty Images

Alec rifilloi xhirimet për “Rust” muajin e kaluar dhe shpreson se filmi do të përfundojë deri në fund të majit.

Pavarësisht se filmi vazhdon ende, një skenë tragjike “nuk do të rixhirohet”, sipas raportimeve.

Në kohën e vdekjes së Halynas, kasti po punonte në një përleshje me armë, e cila u filmua brenda një kishe në Santa Fe, New Mexico.

Një burim ka thënë se skena tani është hequr nga filmi dhe nuk do të ri-filmohet.

Duke folur për Daily Mail, ata gjithashtu konfirmuan se nuk ka plane për të filmuar ndonjë skenë tjetër duke përdorur kishën origjinale si sfond.

Foto: Getty Images

Megjithë heqjen e akuzave penale kundër Alekut, ai tani është duke u paditur nga familja e Halynas.

Aktori ka pohuar gjithmonë se ai nuk ishte në dijeni se arma përmbante një raund të drejtpërdrejtë dhe u deklarua i pafajshëm për akuzat.

Përfaqësuesit ligjorë të familjes thanë se Baldwin nuk mund të “shpëtonte nga fakti se ai kishte një rol të madh në tragjedi”.

Në një deklaratë të parë nga PA, avokatja amerikane Gloria Allred tha se ajo ishte “e angazhuar për të vazhduar” me padinë civile.

“Alec duhet të dijë se ne mbetemi të përkushtuar për të luftuar dhe për të fituar për klientët tanë dhe për ta mbajtur atë përgjegjës për drejtimin e një arme të shkrepur drejt Halyna Hutchins, duke tërhequr këmbëzën dhe duke e vrarë atë”, tha ajo mes tjerash. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Sepse Bana's të ban mirë", Arbana Osmani sjell sipërmarrjen e saj në Prishtinë: Radhën e ka rikthimi në ekran

Butrint Avdyli
Melinda Ademi shkëlqen në fotografi të reja: Tregon format fantastike të trupit

Melinda Ademi shkëlqen në fotografi të reja: Tregon format fantastike të trupit

Magazina
Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Magazina
Georgina Rodriguez mahnit në bikini në pushimet familjare, ndërsa Cristiano Ronaldo duket me humor të lartë pas humbjes në Euro 2024

Georgina Rodriguez mahnit në bikini në pushimet familjare, ndërsa Cristiano Ronaldo duket me humor të lartë pas humbjes në Euro 2024

Magazina
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina
U kritikua se u martua me tuta, Portieri i Real Madridit Andriy Lunin, tregon pse bëri një gjë të tillë

U kritikua se u martua me tuta, Portieri i Real Madridit Andriy Lunin, tregon pse bëri një gjë të tillë

Magazina
Kalo në kategori