LAJMI I FUNDIT:

Alec Baldwin ‘mund të akuzohet për vrasje të pavullnetshme’ për të shtënat në filmin “Rust”

Alec Baldwin ‘mund të akuzohet për vrasje të pavullnetshme’ për të shtënat në filmin “Rust”
Foto: Getty Images

Alec Baldwin mund të akuzohet për vrasje të pavullnetshme në lidhje me të shtënat tragjike në xhirimet e filmit “Rust”.

Aktori i “Beetlejuice” mbante armën që u hodh aksidentalisht në xhirimet e filmit ‘Western’ në 2021, duke rezultuar në vdekjen e kinematografes Halyna Hutchins.

65-vjeçari ka këmbëngulur vazhdimisht se nuk e ka tërhequr këmbëzën dhe, në prill, të gjitha akuzat ndaj tij janë rrëzuar.


Foto: Getty Images

Megjithatë, disa muaj pasi u njoftua, prokurorët në New Mexico thuhet se kanë ndërmend ta rigjykojnë yllin e Hollywoodit.

Të gjitha lajmet nga Alec Baldwin
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Alec Baldwin

Sipas NBC News , çështja do të sillet para një jurie të madhe muajin e ardhshëm, mes diskutimeve për një marrëveshje për pranimin e fajësisë.

Foto: Getty Images

Nëse shpallet fajtor, ai mund të përballet me 18 muaj burg.

Baldwin qëlloi aksidentalisht dhe vrau kinematografen Hutchins në xhirimet e filmit “Rust” në tetor 2021.

Foto: Getty Images

Nga incidenti mbeti i plagosur edhe regjisori Joel Souza, i cili u lirua nga spitali pak më vonë.

Xhirimet e “Rust” ishin ndërprerë në pritje të një hetimi dhe rifilluan në prill të këtij viti. /Telegrafi/

Vendi ku u bënë xhirimet e filmit “Rust”

Në trend Magazina

Më shumë

"Sepse Bana's të ban mirë", Arbana Osmani sjell sipërmarrjen e saj në Prishtinë: Radhën e ka rikthimi në ekran

Butrint Avdyli
Melinda Ademi shkëlqen në fotografi të reja: Tregon format fantastike të trupit

Melinda Ademi shkëlqen në fotografi të reja: Tregon format fantastike të trupit

Magazina
Georgina Rodriguez mahnit në bikini në pushimet familjare, ndërsa Cristiano Ronaldo duket me humor të lartë pas humbjes në Euro 2024

Georgina Rodriguez mahnit në bikini në pushimet familjare, ndërsa Cristiano Ronaldo duket me humor të lartë pas humbjes në Euro 2024

Magazina
Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Magazina
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina
Kim Kardashian magjeps me një dukje joshëse, në një jaht luksoz në fotografitë e reja

Kim Kardashian magjeps me një dukje joshëse, në një jaht luksoz në fotografitë e reja

Magazina
Kalo në kategori