LAJMI I FUNDIT:

Albion Rrahmani nuk ndalet me gola në Rumani – i treti në dy ndeshje

Albion Rrahmani nuk ndalet me gola në Rumani – i treti në dy ndeshje
Reklama

Albion Rrahmani ka shënuar edhe golin e tretë në dy ndeshje te Rapid Bukureshti në përballjen me Dinamo Bukureshtin në javën e tetë të Superligës së Rumanisë.

Sulmuesi ynë debutoi e skuadra rumune duke shënuar dy gola, ndërsa ka vazhduar me të njëjtin ritëm edhe në ndeshjen e tij të dytë.


Ishte minuta e 35-të e takimit kur Rrahmani realizoi nga penalltia, për t’i dhënë epërsinë skuadrës së tij për 1-0.

Duket se ftesa te Përfaqësuesja e Kosovës e ka motivuar edhe më shumë Albionin, që shënoi sonte gol. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritët në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritët në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

La Liga
Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Premier League
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori