Albian Ajeti shënon dy gola në fitoren e Baselit ndaj Thunit, hyn furishëm në garë për golashënuesin e vitit

Albian Ajeti (Foto: Basel/Twitter)

Sulmuesi me prejardhje shqiptare, Albian Ajeti ka vazhduar me formë të mirë në kampionatin zviceran tek skuadra e Baselit.

Baseli ka fituar me rezultat të thellë 6-1 ndaj Thunit në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të të Superligës së Zvicrës.

Në këtë ndeshje shenj la edhe sulmuesi me prejardhje shqiptare, Albian Ajeti, i cili shënoi dy gola.

Lexo po ashtu Futbollistët shqiptarë që pritet të marrin pjesë në Kampionatin botëror Rusia 2018

Goli i parë i Ajetit erdhi në minutën e 75-të me sulmuesin që shënoi për epërsinë 5-1.

Megjithatë, sulmuesi shqiptar nuk u ndal me kaq pasi shënoi edhe në minutën e 86-të duke vulosur rezultatin përfundimtar 6-1.

Vlen të theksohet se Ajeti u inkuadrua në këtë ndeshje vetëm në minutën e 67-të duke zëvendësuar Ricky van Wolfswinkel.

Paraqitje fantastike me Baselin, rritet vlera e Albian Ajetit
Lexo po ashtu Paraqitje fantastike me Baselin, rritet vlera e Albian Ajetit

Ndryshe, Ajeti momentalisht gjendet i dyti në listën e golashënuesve me 12 gola apo vetëm dy më pak se vendi i parë.

Golat e Ajetit mund t’i ndiqni në videon e mëposhtme nga minuta 2:55. /Telegrafi/

Nënshkrimi i Mbappes ka shkaktuar tension në zhveshtoren e Real Madridit

Zbulohet se çfarë fshihej pas dedikimit me maskë të Edon Zhegrovës

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet