LAJMI I FUNDIT:

Al Ettifaq me ofertë të përmirësuar për Ivan Rakitic

Al Ettifaq me ofertë të përmirësuar për Ivan Rakitic

Kapiteni i Sevillas, Ivan Rakitic është emri i fundit i La Ligës i lidhur me një lëvizje në Arabinë Saudite.

Pas sulmit të guximshëm të Al Ittihad për të nënshkruar me kapitenin e Real Madridit dhe fituesin e Topit të Artë të vitit 2022, Karim Benzema, skuadrat e tjera të Ligës Pro Saudite kanë shtuar përpjekjet e tyre.

Liga thuhet se po planifikon një revolucion në muajt e ardhshëm, pas një lëvizjeje për të sjellë katër nga klubet e tyre më të mëdha nën kontroll më të madh të shtetit, përpara sezonit 2023/24.


Klubet mund të ofrojnë pako të mëdha pagash për lojtarët, veçanërisht ata në vitet e fundit të karrierës së tyre, dhe Rakitic është në radarin e Al Ettifaq.

Sipas raportimeve nga AS, klubi tashmë ka kontaktuar me agjentin e Rakitic, me një ofertë të refuzuar prej 6 milionë euro në vit.

Pavarësisht se Rakitic duket i gatshëm për të përfunduar vitin e fundit të kontratës së tij në Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, Al Ettifaq pritet të bëjë një ofertë të përmirësuar, prej 10 milionë euro në vit për 35-vjeçarin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori