LAJMI I FUNDIT:

Aktori i “Game of Thrones”, Kristofer Hivju rezulton pozitiv me coronavirus

Aktori i “Game of Thrones”, Kristofer Hivju rezulton pozitiv me coronavirus
Kristofer Hivju (Foto: Rich Polk/Getty Images for IMDb/Guliver)

Ylli i “Game of Thrones”, Kristofer Hivju, është njëri nga personazhet e famshme, që së fundmi është prekur me coronavirus (COVID-19).

Reklama

Aktori 41- vjeçar përmes një fotografie në rrjetin social Instagram është shfaqur me bashkëshorten Gry Molvaer Hivju, duke e shoqëruar me një mesazh për fansat e tij, shkruan Daily Mail.

“Përshëndetje nga Norvegjia! Më vjen keq të them që unë, sot, jam testuar pozitivisht për COVID-19, virusin Corona. Familja ime dhe unë do të jemi të  izoluar në shtëpi për aq kohë sa nevojitet. Ne jemi në gjendje të mirë shëndetësore – Unë kam vetëm simptoma të lehta të një ftohjeje”, ka thënë Hivju.

View this post on Instagram

Greetings from Norway! Sorry to say that I, today, have tested positive for COVID19, Corona virus. My familiy and I are self-isolating at home for as long as it takes. We are in good health – I only have mild symptoms of a cold. There are people at higher risk for who this virus might be a devastating diagnosis, so I urge all of you to be extremely careful; wash your hands, keep 1,5 meters distance from others, go in quarantine; just do everything you can to stop the virus from spreading. Together we can fight this virus and avert a crisis at our hospitals. Please take care of each other, keep your distance, and stay healthy! Please visit your country's Center for Disease Control's website, and follow the regulations for staying safe and protecting not just yourselves, but our entire community, and especially those at risk like the elderly and people with pre-existing conditions. @grymolvaerhivju #fightcorona #solidarity #takecare #folkehelseinstituttet Thanks to @panoramaagency

A post shared by Kristofer Hivju (@khivju) on Mar 16, 2020 at 1:48pm PDT

Ai më tutje u kërkoi fansave që të luftojnë këtë virus dhe të kujdesen për njëri-tjetrin: “Së bashku ne mund ta luftojmë këtë virus. Ju lutem të kujdeseni për njëri-tjetrin, mbajeni distancën dhe qëndroni të shëndetshëm!”.

Jo vetëm i izoluar, aktorit i është dashur që ta pezullojë angazhimin e tij në serialin më të ri, “The Witcher”.

Përndryshe, Hivju i është bashkuar edhe të famshmëve tjerë që janë prekur nga COVID-19, duke përfshirë Idris Elba, Tom Hanks dhe bashkëshorten e tij, Rita Wilson. /Telegrafi/