Ajeti i jashtëzakonshëm, shënon dy gola dhe bëhet golashënuesi më i mirë në Zvicër

Albian Ajeti (Foto: Basel/Twitter)

Albian Ajeti ka vazhduar shkëlqimin në futbollin zviceran.

Sulmuesi nga Kosova ka qenë i jashtëzakonshëm për Baselin në ndeshje ndaj Young Boysit.

Llapjani ka arritur të shënoj dy gola ndaj kampionit të ri të Zvicrës, në fitoren e thellë të Baselit 5-1.

Fillimisht Ajeti shënoi golin e parë në minutën e 22-të pas asistimit nga Elyounoussi.

Ndërkohë golin e dytë personal sulmuesi nga Podujeva e realizoi në minutën e 79-të ku kësaj radhe asistues ishte Zuffi.

Me dy golat e shënuar këtë mbrëmje, Ajeti ka marrë vendin e parë në listën e golashënuesve në Zvicër.

21-vjeçari deri më tani ka shënuar 15 gola dhe ka lënë mbrapa sulmuesin francez Guillerme Hoarau me një gol më pak.

Dy javë para fundit të kampionatit zviceran, Ajeti është favoriti kryesor për ta marrë Këpucën e Artë në Zvicër. /Telegrafi/

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Tre lojtarë të Arsenalit mund të mos marrin medaljen nëse Topçinjtë fitojnë titullin e Ligës Premier

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute