LAJMI I FUNDIT:

“Ai është gati të luajë që nesër” – agjentja Pimenta flet për situatën e Pogbas

“Ai është gati të luajë që nesër” – agjentja Pimenta flet për situatën e Pogbas

Super-agjentja Rafaela Pimenta ka thënë se mesfushori Paul Pogba që ajo e menaxhon është gati të luajë që nesër.  

Mesfushori francez 30-vjeçar është ende jashtë shkaku i pezullimit pasi rezultoi pozitiv për DHEA, një hormon i testosteronit që mund të gjendet në disa ilaçe pa recetë në Shtetet e Bashkuara.

Testi i tij origjinal i dështuar i dopingut erdhi në fund të gushtit dhe kundër-analiza e tij gjithashtu u kthye pozitive pas një kohe.

Pogba fillimisht ishte caktuar t’i nënshtrohej gjyqit në Gjykatën Kombëtare Anti-Doping më 18 janar, por avokatët e tij e shtyn përtej 15 shkurtit, që do të thotë se një datë e re gjyqi pritet të caktohet së shpejti.

Duke folur për “Cronache di Spogliatoio”, Pimenta foli mbi mentalitetin e Pogbas pas pezullimit të tij dhe dëshirën e tij për t’u rikthyer në fushën e futbollit.

Juventusi do ta ndërpresë kontratën e Pogbas menjëherë pasi t’i konfirmohet dënimi
Lexo po ashtu Juventusi do ta ndërpresë kontratën e Pogbas menjëherë pasi t’i konfirmohet dënimi

“Pogba mund të kthehet në fushë që nesër. Ai është gati për çdo situatë, është kampion edhe mendërisht. Ai merr një goditje, e tret atë dhe vazhdon. Ai stërvitet duke e ditur se duhet të jetë gati”.

“Ndonjëherë e pyes: ‘A të bëjmë diçka tjetër?’. Dhe ai zemërohet duke më thënë: ‘Rafa! duhet të stërvitem. Nuk e kuptoni, unë duhet të luaj, duhet të fitoj dhe duhet të përfundoj një udhëtim që kam nisur”.

“Nëse do të luante nesër, ai mund të dal në fushë dhe të luajë. Natyrisht, është një moment i vështirë për t’u kapërcyer”, ka thënë Pimenta.

Pogba nuk e gëlltiti me vetëdije substancën dhe nuk kishte informuar asnjë nga stafi në Juventus përpara testit të tij të dështuar të dopingut në fund të gushtit.

Juventusi i jep shqelmin e fundit Pogbas, numrin 10-të të tij ia ofron ylli të ri të skuadrës
Lexo po ashtu Juventusi i jep shqelmin e fundit Pogbas, numrin 10-të të tij ia ofron ylli të ri të skuadrës

Ai nuk doli pozitiv për testosteronin, por DHEA, një hormon pararendës dhe mbi këtë gjë do ta ndërtojë mbrojtjen në gjykatë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori