Agjenti i Georginio Wijnaldum, Humphry Nijman, ka lënë derën e hapur për Bayern Munich për të diskutuar një marrëveshje për mesfushorin e Liverpoolit.

Ndërsa gjërat qëndrojnë kështu, 30-vjeçari holandez do të marrë një sfidë të re gjatë verës.

Kontrata e tij në Anfield po mbaron dhe nuk ka pasur asnjë tregues se do të nënshkruhen kushte të reja, duke hapur rrugën që klubet evropiane të hyjnë në bisedime për transferimin e holandezit.

Liverpooli duket se ka hequr dorë nga Wijnaldumi Liverpooli duket se ka hequr dorë nga Wijnaldumi

Gjigandët gjermanë të Bayernit janë të fundit që janë lidhur me një transferim falas të Wijnaldum dhe agjenti i lojtarit ia ka hapur derën tashmë.

“Wijnaldum është një transferim falas dhe i mban të gjitha opsionet të hapura”, ka thënë fillimisht Nijman për Sport1.

Bayerni futet në bisedime me Wijnaldum Bayerni futet në bisedime me Wijnaldum

“FC Bayern është një klub i shkëlqyeshëm. Nëse jeni të interesuar për të, ju lutem mos ngurroni të flisni me ne”, përfundoi agjenti.

Wijnaldum ka qenë së fundmi i lidhur edhe më një transferim te Barcelona dhe Interi. /Telegrafi/