LAJMI I FUNDIT:

Agjenti i Lukakut befason të gjithë, thotë se një rikthim në Inter mund të ndodhë

Agjenti i Lukakut befason të gjithë, thotë se një rikthim në Inter mund të ndodhë

Agjenti i sulmuesit të Chelseat, Romelu Lukaku, Federico Pastorello ka thënë se një rikthim i belgut te Interi mund të ndodhë.

Pas dy sezonesh të suksesshme me Interin, Lukaku u shit te Chelsea për 98 milionë funte apo 115 milionë euro.

Largimi i tij nuk u prit aspak mirë nga tifozët e Interit, të cilët u dashuruan me lojën e sulmuesit belg, i cili shënonte vazhdimisht.


Lukaku duhet të jetë pishman me largimin nga Interi: Nga yll i skuadrës, te rezervë luksi te Chelsea
Lexo po ashtu Lukaku duhet të jetë pishman me largimin nga Interi: Nga yll i skuadrës, te rezervë luksi te Chelsea

Megjithatë, Lukaku ka hasur në vështirësi pas lëndimit dhe tashmë po flitet se një rikthim në Giueseppe Meazza është i mundur.

“Ne ia dolëm të bindnim Steven Zhang të ngrejë ofertën dhe mendoj se transferimi ndryshoi ekuilibrin e fuqisë në Itali”.

Giuseppe Marotta flet për transferimin mjeshtëror të Edin Dzekos: Shitëm Lukakun për 115 milionë euro, morën sulmues të njëjtë pothuajse falas
Lexo po ashtu Giuseppe Marotta flet për transferimin mjeshtëror të Edin Dzekos: Shitëm Lukakun për 115 milionë euro, morën sulmues të njëjtë pothuajse falas

“Po, Romelu është i dashuruar me vendin tonë [Italinë]. Por le të gëzojë Chelsean tani”, ka thënë agjenti Pastorello për gazetën Tuttosport.

Ndryshe, kontrata e Lukakut me Chelsean zgjat deri në verën e vitit 2026. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori