Agjenti i njohur Alessandro Canovi ka thënë se Juventusi do të jetë i gatshëm të garojë për transferimin e mesfushorit të Manchester Unitedit, Paul Pogba dhe atij të Brescias, Sandro Tonali.

Juventusi është i interesuar të përforcojë ekipin edhe më tutje në kërkim të triumfit në garën më të madhe ekipore evropiane, Ligën e Kampionëve.

Ylli i Unitedit, Pogba dhe talenti italian i Brescias, Tonali janë dy lojtarët e preferuar të Zonjës së Vjetër, e cila është gati të garojë për shërbimet e tyre.

Presidenti i Brescias zbulon skuadrat e interesuara për Tonalin dhe tregon se ku i pëlqen ta shoh mesfushorin italian Presidenti i Brescias zbulon skuadrat e interesuara për Tonalin dhe tregon se ku i pëlqen ta shoh mesfushorin italian

Një gjë të tillë e ka konfirmuar agjenti i njohur, Alessandro Canovi.

“Pogba? Francezi ka një vlerësim të rëndësishëm ekonomik. Për të zbutur shpenzimin e parave, Juventusi me siguri do të duhet të bëjë disa shitje”, ka thënë fillimisht Canovi për Calcio Today.

Unitedi mund të përdorë Pogban në marrëveshjen për De Ligt Unitedi mund të përdorë Pogban në marrëveshjen për De Ligt

“Hipoteza e kthimit përkrahet edhe nga agjenti i Pogbas, Mino Raiola, i afërt me klubin e Juventusit. Padyshim që do të jetë një sfidë kundër Real Madridit”.

“Për Tonalin do të jetë një derbi gjithë-italian me Interin. Juve është gati për ta transferuar lojtarin e Brescias”, përfundoi agjenti i njohur. /Telegrafi/