Agjenti i mesfushorit të Sochaux, Lucien Agoume, ka arritur në Itali për ta mbyllur transferimin e klientit të tij te Interi.

Agjenti i talentit francez ka arritur në Milano për ta mbyllur transferimin e mesfushorit, për një shumë që besohet se do të jetë rreth pesë milionë euro.

Interi ka luftuar konkurrencën e disa skuadrave evropiane për Agoumen, në mesin e tyre janë edhe Barcelona e Juventusin, që ishin poashtu të interesuar në transferimin e tij.

Mesfushori i skuadrës francez pritet të nënshkruajë kontratë pesë vjeçare me skuadrën italiane, ndërsa do të prezantohet në Giuseppe Meazza pas tri ditësh.

Interi poashtu është duke punuar edhe në transferimin e Nicolo Barellas, Edin Dzekos, që shihet si zëvendësues i Mauro Icardit dhe Diego Godinin.

Conte: Për tetë vite askush nuk e ka rivalizuar Juventusin për titull, Interi do ta bëjë Conte: Për tetë vite askush nuk e ka rivalizuar Juventusin për titull, Interi do ta bëjë

Agoume është transferimi i parë i Antonio Contes te skuadra italiane, mirëpo që Beppe Marotta e ka siguruar atë se mund të realizohen edhe tri transferimet e lartëpërmendura. /Telegrafi/

Lucine Agoume (Foto: Srdjan Stevanovic/Getty Images/Guliver)