LAJMI I FUNDIT:

Aeroplanët e ushtrisë izraelite bombardojnë objektet e Hezbollahut në jug të Libanit

Aeroplanët e ushtrisë izraelite bombardojnë objektet e Hezbollahut në jug të Libanit

IDF-ja izraelite ka njoftuar se aeroplanët e tyre luftarakë kanë bombarduar disa objekte në jug të Libanit, ku operativët e Hezbollahut ishin tubuar.

Aeroplanët izraelitë goditën dy ndërtesa në Ayta ash-Shab, ku sipas inteligjencës izraelite po qëndronin operativët e Hezbollahut, transmeton Telegrafi.


Gjithashtu është bërë e ditur se është bombarduar edhe objekte tjera në Naqoura dhe Majdal Zoun, që shfrytëzoheshin nga Hezbollahu.

SHBA gati t’i vendosin sanksione njësisë ushtarake izraelite, për shkelje të drejtave të njeriut kundër palestinezëve
Lexo po ashtu SHBA gati t’i vendosin sanksione njësisë ushtarake izraelite, për shkelje të drejtave të njeriut kundër palestinezëve

Janë publikuar edhe pamjet e bombardimit, ku shihet sesia raketa fillimisht lokalizon një veturë që ishte në lëvizje dhe më pas disa raketa që godasin një objekt.

Ndryshe ushtria izraelite raportohet të ketë vazhduar sulmet ajrore në jug të Gazës, ku është raportuar për dhjetëra palestinezë të vrarë, në mesin e të cilëve kishte fëmijë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Evropa
Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Evropa
Deshi të hidhet me parashutë, qëndroi mbi balonën me ajër të nxehtë – braziliani bie dhe përfundon në koshin e balonës

Deshi të hidhet me parashutë, qëndroi mbi balonën me ajër të nxehtë – braziliani bie dhe përfundon në koshin e balonës

Amerika Latine
Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Azia
Zelensky zëvendëson komandantin e forcave ukrainase Sodol me gjeneral brigade Hnatov

Zelensky zëvendëson komandantin e forcave ukrainase Sodol me gjeneral brigade Hnatov

Evropa
Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Evropa
Kalo në kategori