Ademola Lookman godet nga 20 metra kameramanin duke e detyruar atë të kërkojë ndihmë mjekësore – rikthimi i Bundesligës i kishte të gjitha

Ademola Lookman ka arritur të godet kameramanin nga një distancë 20 metra, derisa po tentonte të shënonte në golin e Freiburgutt.

Bundesliga u rikthye sot (16 maj), pasi ishte ndërpresë nga mesi i muajit mars shkaku i coronavirusit që shpërtheu në Evropë.

Por, sot disa skuadra zhvilluan ndeshjet e tyre, derisa Rasenball Sport Leipzig barazoi 1-1 në shtëpi ndaj Freiuburgut në javën e 26-të.

Rikthim jo i mirë i RB Leipzigut - ndalet në shtëpi nga Freiburgu
Lexo po ashtu Rikthim jo i mirë i RB Leipzigut - ndalet në shtëpi nga Freiburgu

Lookman për disa minuta rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve në stadium me goditjen që bëri, mirëpo topi përfundoi në kokën e kameramanit që po e transmetonte ndeshjen në TV.

Ndihma mjekësore intervenoi shpejtë që të ndihmoi kameramanin që iu deshën pesë minuta që të këndellej.

Ai më pas iu kthye punës së tij, derisa anëtari i RB Leipzig i kërkoi falje për atë goditje të paqëllimshme. /Telegrafi/

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

Matthijs de Ligt: “Gjyqtari më tha: 'Më falni, bëra një gabim'

Matthijs de Ligt: “Gjyqtari më tha: 'Më falni, bëra një gabim'"

"Lutuni për RS" - çfarë do të thotë mesazhi i Rodrygos nën fanellën e tij

Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol

Ylli i ndeshjes është Joselu: Real Madrid 2-1 Bayern Munich, notat e lojtarëve