Lista vjetore “Rich List Sunday Times” ja sjell edhe këtë vit listën me emrat e 20 personazheve më të pasur në Britaninë e Madhe.

Shifra e deponimit të saj në bankë për këtë vit është fryrë për 85 deri në 125 milionë paund.

Pjesë e kësaj liste janë emra të njohur të artit si: Adele, Robbie Williams, Paul McCartney, Nancy Shevell etj.

Paul kryeson listën me gjithsej 290 milionë paund të hyra vjetore, pasuar nga gruaja e tij Nancy Shell me 250 milionë, dhe në vendin e tretë grupi U2 me plot 235 milionë paund.

Adele thyen rekord në muzikë, rekordin e vjetër gati që 40 vite (Foto) Adele thyen rekord në muzikë, rekordin e vjetër gati që 40 vite (Foto)

Ndërkohë, këngëtari dhe tekstshkruesi Robbie Williams është renditur në këtë listë i 17-i me 150 milionë paund, dhe e 19-ta renditet këngëtarja Adele me plot 125 milionë paund të hyra vjetore.

Kjo është lista me 20 personat me më së shumti fitime në Mbretërinë e Bashkuar:

Sir Paul McCartney and Nancy Shevell, £780m
Lord Lloyd-Webber, £740m
U2, £548m
Sir Elton John, £290m
Sir Mick Jagger, £250m
Keith Richards, £235m
Olivia and Dhani Harrison, £210m
Michael Flatley, £200m
Ringo Starr, £200m
Sting, £185m
Eric Clapton, £170m
Sir Rod Stewart, £170m
Roger Waters, £165m
Sir Tom Jones, £160m
Sir Tim Rice, £152m
Robbie Williams, £150m
Ozzy and Sharon Osbourne, £140m
Charlie Watts, £130m
Adele, £125m
Brian May, £125m.