Adama Traore ka pranuar se do të luante përsëri për klubin e tij të vjetër Barcelonën ​​ose për rivalët e tyre Real Madridin.

Anësori sulmues po zhvillon një sezon të shkëlqyer me Wolves në Ligën Premier duke bërë shumë skuadra për vete me talentin dhe rendimentin e tij.

Traora ka çuar zërat rreth një rikthimi në La Liga, ku filloi karrierën e tij si një produkt i të rinjve në Barcelona ose re rivalët e Real Madridit.

Nëntë futbollistët që arritën të formonin një trup të mahnitshëm – Nga Ronaldo te Adama Traore, Hulk dhe Rashford Nëntë futbollistët që arritën të formonin një trup të mahnitshëm – Nga Ronaldo te Adama Traore, Hulk dhe Rashford

Duke folur radion spanjolle El Larguero, Traore konfirmon se do të luante për njërën nga dy klubet e mëdha nga La Liga.

“Një rikthim te Barça? Unë nuk kam ndonjë mëri. Por, në të njëjtën mënyrë, nëse Real Madrid më thirr unë do të shkoja atje”.

“Unë isha te Barcelona për dhjetë vjet dhe kam kujtime shumë të mira”, ka thënë Traore, përcjell Telegrafi.

‘Bisha’ Traore ka befasuar këtë sezon (Foto: Bryn Lennon/Getty Images/Guliver)

Pasi u transferua në Aston Villa në 2015, Traore luftoi të zhvillojë lojën e tij dhe u transferua në Middlesbrough dhe më pas te Wolves, ku duke luajtur nën urdhrat e Nuno Espirito Santo është bërë njëri nga anësorët më të frikshëm në Angli.

Edhe Barcelona në garë për Traoren Edhe Barcelona në garë për Traoren

Interesimi i një transferimit nga Liga Premier dhe La Liga po rritet ndërsa ai thuhet se po pëlqehet edhe nga Manchester City.

Në të njëjtën intervistë ai riafirmoi dëshirën e tij për të luajtur për Spanjën, pasi kishte folur vitin e fundit me trajnerin e përkohshëm të La Roja, Robert Moreno. /Telegrafi/