Sulmuesi spanjoll, Adama Traore ka befasuar të gjithë me fizikun e tij të zhvilluar që ngjason me të një bilderi.

Wolverhamton fitoi me rezultat të ngushtë 2-1 takimin e tyre në udhëtim te Norwich në kuadër të javës së 18-të në Ligën Premier.

Megjithatë, më shumë se fitorja e Wolves, vëmendje mori sulmuesi spanjoll, Adama Traore.

Pas ndeshjes, 23-vjeçari zhveshi fanellën e tij duke treguar fizikun e tij shumë të zhvilluar dhe me muskulaturë të theksuar.

Momenti kur ‘bisha’ Adama Traore e hedh jashtë vijave të fushës Mendyn dhe asiston për golin e barazimit Momenti kur ‘bisha’ Adama Traore e hedh jashtë vijave të fushës Mendyn dhe asiston për golin e barazimit

Fotografitë e fizikut të tij të transformuar ndër vite po bëjnë gjiron e botës dhe janë duke u komentuar shumë.

Ndryshe, Traore këtë sezon ka kontribuar me tri gola dhe tri asistime deri më tani me Wolves në Ligën Premier.

Në të kaluarën, ai ka luajtur edhe me Barcelonën, Aston Villan dhe Middlesbrough. /Telegrafi/

Për ta njohur më mirë…