LAJMI I FUNDIT:

Abrahami ka tre opsione në Ligën Premier, përfshirë edhe Manchester Unitedin

Abrahami ka tre opsione në Ligën Premier, përfshirë edhe Manchester Unitedin

Tammy Abraham që nuk po ka hapësira si parë te Roma, sipas Sky Sport Italia, ai mund të kthehet në Ligën Premier gjatë verës, pasi klube si Chelsea, Manchester United ose Aston Villa po e vëzhgojnë nga afër.

Reklama

Reprezentuesi anglez ka shënuar shtatë gola në 38 paraqitje me Giallorossët këtë sezon dhe ka luajtur vetëm në tre nga shtatë ndeshjet e fundit të Serie A.

Gazetari i Sky Sport Italia, Angelo Mangiante, pretendon se produkti i akademisë së Chelseat ‘ka gjasa të kthehet në Ligën Premier në fund të sezonit, kështu që Jose Mourinho pret një zëvendësues të njohur në “Stadio Olimpico”.

Pra, cili mund të jetë destinacioni tjetër i Abrahamit në Angli? Chelsea ka një opsion për të blerë 80 milionë euro, që do të thotë gjithashtu se Roma duhet të informojë Blutë nëse marrin oferta nga klube të tjera.

Roma dhe Chelsea po projektojnë një shkëmbim të bujshëm Abraham - Lukaku
Lexo po ashtu Roma dhe Chelsea po projektojnë një shkëmbim të bujshëm Abraham - Lukaku

Së fundmi skautët e Manchester United e kanë parë 25-vjeçarin në aksion kohët e fundit dhe janë ndër klubet e interesuara për nënshkrimin e tij.

Chelsea nuk ka gjasa të aktivizojë opsionin e tyre, por do të pranonte ta kthente për një shumë më të ulët.

Përveç Man Utd edhe Aston Villa ka shprehur interesim për sulmuesin anglez.

Oferta e Aston Villas i është afruar asaj që kërkon Roma, e cila, megjithatë, nuk dëshiron të shesë për më pak se 75 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori