Derisa afati i transferimeve në Ligën Premier u mbyll më 8 gusht, Serie A, La Liga, Bundesliga dhe Ligue 1, do t’i kenë edhe disa ditë në dispozicion që t’i kompletojnë shënjestrat e tyre.

Transfermarkt ka përpiluar një listë me 20 transferimet që u realizuan në këtë verë dhe shuma që është paguar për ta.

Më poshtë mund t’i shikoni transferimet më të shtrenjta që janë realizuar deri më tani në këtë afat dhe shumat që janë paguar në funte:

1) Joao Felix; Nga Benfica te Atletico Madrid – £113.4 million (funte)

Atletico Madrid – MLS Stars (Foto: Atletico Madrid/Twitter)

2) Antoine Griezmann; Nga Atletico Madrid te Barcelona – £108 million

3) Eden Hazard; Nga Chelsea te Real Madrid – £90 million

4) Harry Maguire; Nga Leicester City te Manchester United – £78.3 million

5) Matthijs de Ligt; Nga Ajax te Juventus – £76.95 million

6) Lucas Hernandez; Nga Atletico Madrid te Bayern Munich – £72 million

7) Nicolas Pepe; Nga Lille te Arsenal – £72 million

8) Frenkie de Jong; Nga Ajax te Barcelona – £67.5 million

9) Rodri; Nga Atletico Madrid te Manchester City – £63 million

10) Joao Cancelo; Nga Juventus te Manchester City – £58.5 million

11)Romelu Lukaku; Nga Manchester United te Inter – £58.5 million

12)Luka Jovic; Nga Eintracht Frankfurt te Real Madrid – £54 million

13) Tanguy Ndombele; Nga Lyon te Spurs – £54 million

14) Aaron Wan-Bissaka; Nga Crystal Palace te Manchester United – £49.5 million

Wan-Bissaka dhe Solskajer (Foto: Man Utd/Twitter)

15)Eder Militao; Nga Porto te Real Madrid – £45 million

16)Ferland Mendy; Nga Lyon te Real Madrid – £43.2 million

17)Rodrygo; Nga Santos te Real Madrid – £40.5 million

18)Mateo Kovacic; Nga Real Madrid te Chelsea – £40.5 million

19)Youri Tielemans; Nga Monaco te Leicester City – £40.5 million

20)Joelinton; Nga Hoffenheim te Neëcastle United – £39.6 million /Telegrafi/