LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Zidane rikthehet në postin e trajnerit të Real Madridit

Zyrtare: Zidane rikthehet në postin e trajnerit të Real Madridit
Florentino Perez dhe Zinedine Zidane (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)
Reklama

Real Madridi e ka shkarkuar nga posti i trajnerit Santiago Solarin, ndërsa në vend të tij është rikthyer legjenda Zinedine Zidane.

Konfirmimi është bërë  përmes një komunikatë të Los Blancos, ndërsa ikona franceze e futbollit ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2022.


“Në takimin e sotëm, e hënë, 11 mars 2019, Bordi i Drejtorëve të Real Madridit ka vendosur që t’ia ndërpresë kontratën që e lidhte Santiago Solarin me klubin si trajner të ekipit të parë dhe në të njëjtën kohë, Real Madridi i ka ofruar që të vazhdojë të jetë pjesë e klubit”.

Të gjitha lajmet nga Real Madridi
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Real Madridi

“Real Madridi e vlerëson punën e bërë nga Santiago Solari dhe përkushtimin dhe besnikërinë që e ka treguar gjithmonë ndaj kësaj shtëpie”.

Florentino Perez dhe Zinedine Zidane (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

“Bordi i Drejtorëve po ashtu ka arritur marrëveshje për caktimin e  Zinedine Zidane si trajner të ri të Real Madridit deri më 30 qershor 2022”.

“Presidenti i Real Madridit do të paraqitet në konferencë për media së bashku me Zidane gjatë ditës së sotme në orën 20:00 në dhomën e shtypit në stadiumin Santiago Bernabeu”, thuhet në njoftimin e klubit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kush i prinë shortit për Euro 2024 dhe pse të gjithë duan të jenë në këto dy grupe

Kush i prinë shortit për Euro 2024 dhe pse të gjithë duan të jenë në këto dy grupe

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
“Po t’i kishte ndodhur Real Madridit, do të flitej tërë javën” – Presidenti i Barcelonës ankohet për referim të njëanshëm

“Po t’i kishte ndodhur Real Madridit, do të flitej tërë javën” – Presidenti i Barcelonës ankohet për referim të njëanshëm

La Liga
Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Liga e Kampionëve
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori