LAJMI I FUNDIT:

 Zyrtare: Sidrit Guri kalon te Istanbulspor

 Zyrtare: Sidrit Guri kalon te Istanbulspor

Istanbulspor ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit shkodran Sindrit Guri.

Reklama

28-vjeçari ka zgjedhur Turqinë si aventurën e tij të radhës në karrierë.

Ai në skuadër do të gjejë të tjerë lojtarë shqiptarë, si Jetmir Topalli, Eduard Rroca, Kristal Abazajn dhe Valon Et’hemin që aktivizohen gjithashtu te klubi turk.

Guri në vitet e fundit ka qenë pjesë e Shkëndijës së Tetovës. Sulmuesi ka bërë karrierë te Oostende në Belgjijë për tri vite.

Për Gurin kishte interesim edhe nga klubet shqiptare si Ballkani dhe Partizani, por ideja e lojtarit ishte kalimi në një kampionat më të fortë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
De Bruyne shpjegon pse Interi do të jetë problematik për Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

De Bruyne shpjegon pse Interi do të jetë problematik për Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori