Sevilla ka kompletuar transferimin e mesfushorit me tipare sulmuese të Palermos, Franco Vazquez.

Skuadra spanjoll ka arritur të gjej më në fund ujdinë me skuadrën siciliane për shërbimet e fantazistit italian, Franco Vazquez.

Klubi spanjoll ka lëshuar një deklaratë që konfirmon marrëveshjen dhe një kontratë pesë-vjeçare për italianin.

Zyrtare: Sevilla nënshkruan me yllin e Sampdorias (Foto) Zyrtare: Sevilla nënshkruan me yllin e Sampdorias (Foto)

Dokumentet do të finalizohet pasi ai i nënshtrohet një testi mjekësore.

Ndërsa, është raportuar se transferimi do të kushtojë rreth 15 milion euro plus bonuse për skuadrën spanjolle.

Lexo më shumë: Lajmet e fundit nga Transferimet

Vazquez është tashmë në Florida për të takuar shokët e tij të reja dhe stafin mjekësor.

Reklama

Mesfushori 27-vjeçar italian ishte nën kontratë me Palermon deri në qershor 2019. /Telegrafi/