LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Roma e transferon Diawaran nga Napoli

Zyrtare: Roma e transferon Diawaran nga Napoli
Amadou Diawara (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

Roma ka njoftuar se e ka transferuar zyrtarisht Amadou Diawaran nga Napoli.

Reklama

Napolitanët e transferuan dje (30 qershor) Kostas Manolas nga romakët, andaj mesfushori është përfshirë si pjesë e marrëveshjes.

Mbrojtësi grek ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare, me një pagë rreth 3.5 milionë euro në sezon, që do ta dërgojë atë në 4.5 milionë euro varësisht nga paraqitjet që bën.

Napoli e kompleton transferimin e Manolas nga Roma
Lexo po ashtu Napoli e kompleton transferimin e Manolas nga Roma

Në këtë marrëveshje po ashtu bëhet e ditur se do të jenë edhe dy milionë euro shtesë nga shuma e transferimit, derisa Amadou Diawara do të kalojë te Roma për 18 milionë euro plus tre milionë nga bonuset.

Diawar është aktualisht duke luajtur në Kupën e Kombeve të Afrikës me Guinenë, kështu që transferimi i tij është kompletuar sot.

Prezantimi i mesfushorit në fanellën e Romës pritet të ndodhë së shpejti, e që do të jetë transferimi i dytë i tyre, pas Leonardo Spinazzolas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga

"Lojtarët që kryejnë marrëdhënie seksuale katër herë në muaj nuk mund të luajnë për mua" - Simeone me mendim që ka befasuar shumëkënd

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League
Babai i Kvaratskhelia zbulon klubin që Khvicha ëndërron të luajë

Babai i Kvaratskhelia zbulon klubin që Khvicha ëndërron të luajë

La Liga
Roma i vendos çmimin e largimit sulmuesit Tammy Abraham

Roma i vendos çmimin e largimit sulmuesit Tammy Abraham

Serie A
Kalo në kategori