Jordi Alba është lënduar në sfidën ndaj Italisë dhe kështu nuk do të luajë ndaj Kombëtares së Shqipërisë.

Në vend të tij trajneri Julen Lopetegui ka ftuar Nacho Monrealin e Arsenalit.

Vlen të theksohet se ky takim është në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’.

Në Grupin G është Shqipëria ajo që prinë me gjashtë pikë pas dy takimeve. /Telegrafi/