LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Manolas, lojtar i ri i Napolit

Zyrtare: Manolas, lojtar i ri i Napolit

Kostas Manolas është një lojtar i ri i Napolit pas kalimit me sukses të testeve mjekësore, duke kompletuar transferimin prej 36 milionë eurosh nga Roma.

Reklama

Qendërmbrojtësi grek ishte në Romë sot (e shtunë) në klinikën Villa Stuart për t’i kryer testet e tij mjekësore me mjekun e klubit të Napolit.

Këto teste mjekësore, Manolas i ka kaluar me sukses dhe Napoli ka zyrtarizuar transferimin e tij.

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis konfirmoi transferimin me anë të një mesazhi në Twitter: ”Mirë se vjen Kostas!”.

Manolas sapo ka mbushur 28 ​​vjet dhe ka qenë në Itali që nga largimi i tij nga Olympiakos te Roma në vitin 2014 për 15 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

NBA
Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori