Llapi ka konfirmuar se ka transferuar zyrtarisht Liridon Lecin.

Mbrojtësi i krahut të majtë ishte pjesë e Dritës, mirëpo në këtë afat kalimtar iu bashkua klubit llapjan.

Llapi bëri të ditur se lojtari ka nënshkruar kontratë njëvjeçare, derisa ka përvojë të madhe në Superligën e Kosovës.

MIRËSEVJEN KAMPION 🏆Liridon Leci vishet bardhekaltër ⚪️🔵Podujevë, 17 gusht 2020 – Liridon Leci është bërë pjesë e KF…

Publiée par K.F. Llapi sur Lundi 17 août 2020

“Liridon Leci është bërë pjesë e KF Llapit. Mbrojtësi i krahut të majtë, kampion në edicionin që lamë pas me FC Dritën, ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare me klubin tonë. Leci ka përvojë të madhe në futbollin kosovar dhe atë ndërkombëtar, andaj vjen si një përforcim me vlera për KF Llapin”.

“Liridon Leci në Kosovë ka mbrojtur ngjyrat e KF Hajvalisë (2014/15), FC Prishtinës(2013/14, 2016/17), FC Dritës (2017/18, 2018/19, 2019/20) si dhe ka luajtur edhe në Suedi tek skuadrat: Kalmar FF (2010/11, 2011/12) dhe Landskrona (2012/13)”.

Reklama
Reklama

“Leci gjatë karrierës së tij të gjatë është paraqitur në më shumë se 285 ndeshje dhe është shpallur kampion dy herë me Dritën si dhe ka fituar Superkupën e Kosovës me të njëjtin ekip”, thuhet në komunikatën e Llapit. /Telegrafi/