Mesfushori i qendrës, Ersil Ymeraj edhe zyrtarisht është pjesë e Llapit.

Gjatë ditës së sotme, 25 vjeçari nga Shkodra iu bashkua pjesës tjetër të skuadrës në Durrës për fazën përgatitore.

Lojtari ka nënshkruar kontratë gjashtë mujore me mundësi vazhdimi edhe për një vit.

“Ersil Ymeraj, 25 vjeç, i lindur më lindur më 06.07.1994 në Shkodër. Mesfushor ofanziv që vie nga KF Laçi. Ka bërë karrierë edhe për nga një edicion tek FK Veleçiku, FC Kamza dhe KS Kastrioti”, thuhet në njoftimin e klubit.

Llapin është një nga klubet që ka bërë më së shumti ndryshime në këtë afat kalimtar. /Telegrafi/