LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Florent Hasani kalon nga Trepça ’89 te Diosgyori në Hungari

Zyrtare: Florent Hasani kalon nga Trepça ’89 te Diosgyori në Hungari

Florent Hasani që është zgjedhur futbollisti më i mirë në futbollin kosovar për vitin 2017, nuk do të jetë më pjesë e Trepçës ’89.

Reklama

Vushtrriasi është transferuar tek klubi hungarez, Diosgyori.

“KF Trepça ’89 njofton simpatizuesit dhe miqtë e klubit se lojtari kyç i klubit tonë Florent Hasani tani e tutje nuk do të jetë pjesë e klubit tonë”.

“Deri te “ndarja” vjen pasi presidenti i KF Trepça’89, Abedin Zeka BEKI dhe klubi i mirënjohur hungarez FC Diosgyori V.T.K. janë dakorduar për transferimin e Hasanit”, thuhet në njoftimin e 89-shit.

Hasani është pjesë e Kosovës U-21, derisa më parë ka luajtur edhe për Vushtrrinë.

Hasani me Kosovën U-21

Ai për vitin e kaluar u shpall futbollisti i vitit 2017 në Superligën e Kosovës nga FFK-ja.

Hasani do ta gjejë në Hungari edhe lojtarin e Kombëtares shqiptare, Liridon Latifin i cili luan në Puscas Academy. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

La Liga
Kalo në kategori