LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Etrit Berisha rikthehet në Serie A, nënshkruan kontratë me Torinon

Zyrtare: Etrit Berisha rikthehet në Serie A, nënshkruan kontratë me Torinon

Pas një viti të kaluar në Serie B, Etrit Berisha është rikthyer përsëri në elitën e futbollit italian, Serie A.

Reklama

Portieri shqiptar sapo është zyrtarizuar si gardiani më i ri i skuadrës së madhe italiane Torino.

Berisha ka nënshkruar një kontratë tri vjeçare me Torinon, ku pritet të jetë zëvendësues i portierit Salvatore Sirigu.

Gardiani shqiptar u transferua në Serie A në vitin 2013 te Lazio, ku pastaj luajti edhe për Atalantën dhe Spalin.

32-vjeçari ka 139 paraqitje në Serie A dhe 25 në Serie B që e bëjnë njërin nga portierët më me përvojë në Serie A.

Torino tanimë e ka prezantuar gardianin shqiptar duke i uruar mirëseardhje dhe suksese me fanellën e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori