Drenica ka njoftuar se i ka ndarë rrugët me trajnerin Sami Sermaxhaj.

Klubi nga Skenderaj ndërpreu bashkëpunimin me strategun, duke mos vazhduar kështu kontratën.

Në njoftimin e dytë, bëhet e ditur se drejtuesit e klubit dhe Sermaxhaj ishin në bisedime për të rinovuar kontratën, mirëpo një gjë e tillë nuk u realizua.

Më poshtë mund të lexoni njoftimin e tyre të plotë (pa ndërhyrje):

Klubi dhe Sermaxhaj, nuk vazhdojnë bashkëpunimin!

Skenderaj  –  07.06.2021

Pas bisedave mes drejtuesve të klubit dhe trajnerit, Sami Sermaxhaj, nuk është arritur marrëveshja për vazhdimin e bashkëpunimit për edicionin e ardhshëm.

Drejtuesit e klubit dhe trajneri nuk kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e bashkëpunimit me trajnerin Sermaxhaj, dhe kësisoj klubi tashmë është venë në kërkim të një trajneri të ri për edicionin 2021/2022.

Reklama
Reklama

Klubi futbollistik ‘Drenica’, e falënderon trajnerin Sami Sermaxhaj për kontributin dhe angazhimin e dhënë për KF Drenica gjatë kësaj kohe, dhe i uron suksese në të ardhmen.

Drejtuesit e klubit, janë të angazhuar që shumë shpejt ta emërojnë trajnerin e ri për edicionin e ardhshëm. /Telegrafi/