LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Caceres rikthehet te Juventusi

Zyrtare: Caceres rikthehet te Juventusi
Martin Caceres (Foto: Marco Rosi/Getty Images/Guliver)

Pas testeve mjekësore ditë më parë, Juventusi tani e zyrtarizon transferimin e Martin Caceres nga Lazio.

Reklama

Mbrojtësi nga Uruguai ka mbërritur te klubi nga Torino si huazim deri në fund të sezonit, ndërsa për shërbimet e tij ka paguar 600 mijë euro.

Lojtari ka luajtur edhe më parë për Zonjën e Vjetër, fillimisht në sezonin 2009/10 si huazim nga Barcelona.

Pas aventurës te Sevilla, 31-vjeçari u huazua për herë të dytë te Juve në vitin 2012, e më pas u ble përfundimisht ku luajti për pesë sezone.

Më pas vazhdoi te Southamptoni, Hellas Verona dhe së fundmi për dy sezone te Lazio.

Allegri dëshiron të largojë presionin nga skuadra: Juve nuk është favorit për LK
Lexo po ashtu Allegri dëshiron të largojë presionin nga skuadra: Juve nuk është favorit për LK

Caseres i bashkohet Juves si zëvendësim për Medhi Benatian, i cili u transferua te klubi nga Katari, Al-Duhail.

Aktualisht Juventusi renditet i pari në Serie A me 59 pikë, 11-të më shumë se Napoli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori