LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Bayerni prezanton Mathys Tel

Zyrtare: Bayerni prezanton Mathys Tel

Bayern Munichu e ka kompletuar transferimin e Mathys Tel.

Përmes një njoftimi, Bavarezët bën të ditur se lojtari 17-vjeçar iu bashkua nga Stade Rennes.


“FC Bayern ka nënshkruar me të riun francez Mathys Tel. 17-vjeçari i bashkohet kampionëve rekord gjermanë nga Stade Rennes”, thuhet në njoftimin e Bayernit.

Ndërsa tel u shpreh: “FC Bayern është një nga skuadrat më të mira në botë. Unë kam pritur shumë për këtë sfidë të madhe dhe do të jap gjithçka për këtë klub. Më kanë bërë shumë përshtypje diskutimet me Hasan Salihamidzic dhe drejtuesit e FC Bayern, dhe shpejt kuptova se doja patjetër të vija në Mynih”.

Tel, i cili mbushi 17 vjeç më 27 prill, bëri dhjetë paraqitje për skuadrën franceze të ligës së parë sezonin e kaluar. Në daljen e tij të parë në ligë në gusht 2021, ai u bë lojtari më i ri në historinë e Rennes, duke bërë debutimin e tij në moshën 16 vjeç e 110 ditë – mbajtësi i mëparshëm i rekordit ishte Eduardo Camavinga. Tel ka shënuar dhjetë gola në 15 paraqitje për ekipet kombëtare të Francës U17 dhe U18. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
U raportua se ka blerë shtëpinë e Sergio Ramos në Madrid, por Mbappe ka marrë atë të legjendës tjetër të Realit

U raportua se ka blerë shtëpinë e Sergio Ramos në Madrid, por Mbappe ka marrë atë të legjendës tjetër të Realit

La Liga
Sylvinho nuk e ftoi Myrto Uzunin në Euro, vjen reagimi i Granadas

Sylvinho nuk e ftoi Myrto Uzunin në Euro, vjen reagimi i Granadas

Kombëtarja e Shqipërisë
Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi

Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madrid dëshiron që ylli i Man Cityt të zëvendësojë Toni Kroosin

Real Madrid dëshiron që ylli i Man Cityt të zëvendësojë Toni Kroosin

La Liga
Ylli i Man United konfirmon largimin e tij nga klubi me një deklaratë emocionuese

Ylli i Man United konfirmon largimin e tij nga klubi me një deklaratë emocionuese

Premier League
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori